Toruń – perełka województwa kujawsko-pomorskiego

Toruń jest miastem, którego ogrom atrakcji sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić. Położone jest w województwie kujawsko-pomorskim i jest jednym z najstarszych miast Polski. Swoją popularność turystyczną zawdzięcza głównie zespołowi miejskiemu, którego powstanie datuje się na czasy średniowieczne. Tak długa historia sprawia, że liczba cennych zabytków jest imponująca. Zespół miejski wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO {UNESCO info}. Składa się on z wielu fascynujących zabudowań, z których każdy jest inny i zapiera dech w piersiach.

Toruń obecnie jest cennym ośrodkiem przemysłowym, motoryzacyjnym, a także spożywczym. Kojarzy nam się głównie z kominami i fabrykami. Nie brakuje tu jednak zieleni – funkcjonuje kilka parków, w których można odpocząć i naładować się pozytywną energią. To właśnie w tym mieście znajduje się jeden z najstarszych parków w kraju. Miłośnicy pięknych widoków z pewnością chętnie udadzą się na jeden z kilku punktów widokowych, z których rozpościera się widok na całą panoramę miasta. Toruń jest miastem pełnym kultury i sztuki. Odbywa się tutaj mnóstwo wydarzeń, wystaw, koncertów, wernisaży i festiwali. Funkcjonuje również teatr dramatyczny, przyciągający widzów nie tylko z miasta, ale także z całego województwa i spoza niego. W Toruniu funkcjonują również teatry przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. Przebywając w mieście, warto wybrać się na spacer po rynku. Rzędy urokliwych kamienic dodają miastu niezwykłego uroku. Warto zatrzymać się dłużej przy kamienicy, w której mieszkał sam Mikołaj Kopernik. Do innych cennych zabytków niewątpliwie należą ruiny zamku krzyżackiego, a także Dwór Artusa. Trudno znaleźć drugie miejsce w Polsce o tak szerokim spektrum turystycznych atrakcji, które czekają tutaj na przyjezdnych. Nic dziwnego, tak długa historia miasta sprawia, że liczba dostępnych tutaj zabytków jest imponująca.

Nie sposób jest opisać wszystkie atrakcje tego miasta – jest ich tak wiele, że na zwiedzenie choć części z nich potrzebujemy co najmniej kilku dni. Warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o spanie w Toruniu {noclegi Meteor}. Toruń wyróżnia się tym, ze baza noclegowa jest dobrze rozwinięta, a miejsce znajdzie się dla każdego. Warto wybrać Toruń jako cel weekendowej wycieczki z przyjaciółmi czy z rodziną.
Podpowiemy wam jeszcze o jednym wyjątkowym mieście, które także znajduje się na terenie województwa kujawsko- pomorskiego. Mianowicie jest to Inowrocław {Inowrocław info}, jeśli zdecydujecie się spędzić swój wolny czas w Toruniu, to warto zaglądnąć do innych pięknych miejscowości. 

2 Comments

  1. Mirena

    W Toruniu naprawdę wart uwagi jest Dwór Artusa. Piękne miasto, zawsze jak mam nocleg gdzieś w pobliżu, to wpadam tu na piernika :)

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *