Noclegi w prawdziwym pałacu – Krokowa

Wyjeżdżając na wakacje jesteśmy przyzwyczajeni raczej do tego, że nocujemy w apartamentach hotelowych, w pokojach w pensjonacie, ewentualnie w kwaterach prywatnych w willach. Alternatywą jest też wyjazd na kemping lub pod namiot. Jednak raczej nie wpadłoby nam na myśl, że możemy nocować… w pałacu. A konkretniej w małym, rodzinnym pałacyku w Krokowej, który swoje korzenie ma w trzynastym wieku, który był kilkukrotnie przebudowywany i który od kilku dekad służy jako specyficzna baza noclegowa (online) w Krokowej.

Niecodzienny nocleg

Nie ma więc najmniejszych wątpliwości co do tego, że takie noclegi z pewnością będą należały do niezwykłych przeżyć. Chociaż pokoje są odnowione, wyremontowane i zdecydowanie nie przypominają zamkowych komnat z piętnastego czy nawet osiemnastego wieku, wciąż zachowały swój specyficzny, niepowtarzalny klimat. Nocowanie w takim miejscu budzić będzie zawsze spore emocje, szczególnie że historyczna atmosfera zamku w Krokowej (online) odczuwalna jest na każdym kroku – już w samym holu witają nas portrety i obrazy pałacu i jego mieszkańców, a ozdobna recepcja utrzymana jest w nienagannym, klasycystycznym stylu. Same noclegi w Krokowej są z kolei gwarancją komfortowego i spokojnego wypoczynku. Apartamenty cechują się wysokim poziomem prywatności, eleganckim i nowoczesnym wyposażeniem, posiadają osobne łazienki i toalety, a także zaopatrzone są w dobrze wyposażony minibarek. Z tego względu wyjazd do Krokowej chociażby na weekend jest dobrym pomysłem na przykład dla par, które chcą pobyć trochę czasu razem.
Miłośnikom zamków przypominamy nasz post o ruinach w Muszynie (online).

Inne atrakcje

Oczywiście poza samym zamkiem w okolicy można natknąć się też na inne atrakcje, już nie historyczne, ale przede wszystkim przyrodnicze. Jadąc na północ dotrzemy na bałtyckie wybrzeże, z kolei kierując się na zachód dotrzemy do jeziora Żarnowieckiego, stanowiącego niejako centrum regionalnej turystyki. Natomiast na wschodzie zlokalizowany jest rezerwat leśny z Żarnowiecką Górą – co prawda daleko jej do tatrzańskich szczytów, ale i tak może stanowić ciekawe urozmaicenie każdego spaceru. Okolice Krokowej są bowiem wręcz stworzone zarówno do pieszych wędrówek po lesie, jak i do jazdy na rowerze (w Krokowej funkcjonuje też wypożyczalnia tego sprzętu). W pobliżu przebiega kilka szlaków rowerowych, a co bardziej aktywni rowerzyści mogą pokusić się nawet o wyprawę bezpośrednio do Karwi lub leżącej kilkanaście kilometrów dalej Jastrzębiej Góry.

One Comment

  1. Miranda

    Mamy już niedługo ja też będą mamą i nie mogę się doczekać podroży z moim maluszkiem. Ile miały wasze dzieci, kiedy pierwszy raz pojechałyście z nimi w podróż?

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *