Ełk zachwyca poza sezonem

Zastanówmy się czym jest sezon turystyczny i jak możemy odczuwać go w czasie naszego wyjazdu urlopowego. Przede wszystkim jeśli wyjeżdżamy w takie miejsce jak mazury w okresie letnim, możemy spodziewać się bardzo dużej ilości innych osób, które będą korzystać z wszystkich uroków Mazur, czyli z ciepłych jezior i pięknych lasów. Jednak jeśli nie planujemy uprawiać sportów wodnych, które wymagają ciepłej wody, możemy spokojnie jechać poza sezonem, a na pewno spotkamy same plusy i zalety naszego pobytu w danym okresie. Zastanówmy się więc nad jednym, z najbardziej popularnych miejscowości mazurskich w Polsce, czyli mowa o Ełku.

Przede wszystkim jego największą sławą może być samo jezioro, do którego co prawda może być problem z wejściem już w czasie jesieni, ze względu na bardzo niskie temperatury, jednak na pewno będziemy mogli udać się na ryby, praktycznie od samego świtu. Jest to miejsce doskonałe dla rybaków, zwłaszcza iż miasto położone jest dosłownie nad samym jeziorem Ełckim, dlatego nie musimy nigdzie specjalnie dojeżdżać i możemy wynająć sobie łódkę. Baza noclegowa również stoi przed nami otworem i to dosłownie, ponieważ ilość noclegów w dalszym ciągu się nie zmienia, jednak możemy wybrać o wiele lepszy standard, za dużo niższą cenę niż byśmy wynajęli te noclegi poza sezonem. Możemy oczywiście wykorzystać tą opcję, dla dużo dłuższego pobytu w danym miejscu, dzięki czemu o wiele bardziej wypoczniemy od swoich codziennych problemów i obowiązków.

Jeśli jednak wyprawa na ryby nas nie interesuje, możemy być pewni, że ilość fantastycznych zabytkowych miejsc, nie pozwoli nam się nudzić i spędzać tego czasu w sposób bierny. Wieczorami również nie jesteśmy zmuszeni siedzieć w swoim wynajętym noclegu, możemy spokojnie udać się do pobliskich punktów gastronomicznych, barów czy nawet dyskotek, każdy znajdzie miejsce doskonałe dla siebie. Ełk w końcu jest miastem które liczy 60 tysięcy osób, więc nie musimy się dziwić, że noclegi, można znaleźć na całej masie stron, która jest wręcz niemożliwa do wnikliwego zweryfikowania. Jak widać czasem wyjazd poza sezonem wakacyjnym, w takie miejsca jak Mazury, może okazać się dla nas o wiele bardziej opłacalny, niż gdyby miał to być wypad w trakcie trwania pełnego sezonu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *